Nejbližší akce     19. 5. Hlasový workshop Praha | 11. 6. Online mini workshop | 21. 6. Léčivý hlasový kruh | 19. 7. Léčivý hlasový kruh  | 27. 9. Léčivý hlasový kruh

Sebeodmítání

Vztah k tělu jsem měla vždy komplikovaný, co se pamatuju.

Už od 12ti let mě doma, v dobré víře, tlačili do hubnutí, různých diet a sportu. Ale většinou to bylo spíš horší a byl to velký tlak. I když se to s vypětím sil podařilo, přišel jo-jo efekt a cítila jsem se pak ještě hůř.

V určité chvíli jsem si uvědomila, že tohle nehodlám dělat sama sobě zbytek života. Že radši zůstanu takhle a budu jíst s radostí.
Nicméně jsem věděla, že jednou chci najít tu správnou cestu. Někde v hloubi tam zůstával odpor sama k sobě. A ten nepochází z jídla nebo kil navíc, to je jen zrcadlo něčeho hlubšího.

Postupně, v různých terapiích, moje tělo propouštělo hodně bolesti a trápení, sebeodmítání… Ale pořád bylo v mém životě nějak na vedlejší koleji.

Ivana byla první, kdo mě dokázal vést tak, abych své tělo začala vnímat zevnitř. Úplně nový zážitek. Vím, zní to divně. Ale až když moje vědomí dosedlo opravdu plně do těla, dokázala jsem vidět ten rozdíl. Že jsem celý život byla svým vědomím mimo tělo, nevnímala jsem ho, nechtěla jsem v něm být, „poletovala jsem okolo“.

Vrátit se do těla současně znamenalo podívat se nepříjemným věcem do očí. Přiznat si, že vůči sobě cítím odpor, že mi mé tělo jakoby překáží.
Že jeho zranitelnost a traumatické poškození z něj dělají pro mou mysl jen „kouli na noze“. Nebylo to snadné. A není ani snadné to sdílet. Ale možná to někomu pomůže.

Poprvé jsem vnímala, jaké to je cítit své tělo zevnitř, ne zvenku. Jakkoliv absurdně to někomu zní.

Poprvé jsem měla chuť ve svém těle být, dát mu prostor, péči a respekt. Ne proto, že vím, že bych měla. Ale že to tak cítím. Viděla jsem jeho potenciál a uzdravující se sílu.

Viděla jsem jeho zranitelnost a poprvé vnímala, že už nejsem v ohrožení. Že už mě nemusí provázet strach. Že se už umím ochránit.

Ivana mě provedla fascinující cestou.
Ano, já sama jsem musela dojít daleko a být na to připravená. Ale pak to chce někoho, kdo vám umí pomoct překročit některé překážky, které byste sami nezvládli.

A tak jako já jsem oporou a průvodcem svým klientům i v těžších tématech, sama se někdy potřebuji opřít o sílu a dary jiné čarodějky. 🤗
Ivana Dudková je skvělá volba pro téma uzemnění a komunikaci s tělem.
Děkuju 🙏💛

A protože náhody neexistují, ve stejné době ke mně přišla nabídka provázet a energeticky podpořit svým léčivým zpěvem nahrávku konstelační vizualizace Uzdravení sexuality (odkaz).

Možná právě proto, že vím, čím si žena může procházet. I když to třeba vypadá, že žijeme běžné spokojené nedramatické životy.

Děkuju za obě tyto příležitosti

Děkuju svému tělo, že přes všechny zranění a odmítání mělo se mnou trpělivost a čekalo, až se k němu vrátím.
🥰🤗

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin